Skupina ČEZ prošla úspěšně hodnocením LEA, které měří, jak úspěšně firma pracuje s věkem zaměstnanců
Nadprůměrné výsledky zaznamenala Skupina ČEZ v pilotním měření, v němž se firmy poprvé v České republice podrobili internímu testu na tzv. Age Management.
Mezinárodní nástroj, nazvaný LEA (Lifelong Employability Assassement) umožnil vybraným společnostem, aby si objektivní, měřitelnou formou ověřily své strategie v oblasti lidských zdrojů. Měření firmám umožňuje nastavit, dlouhodobě sledovat a rozvíjet personální cíle pro různé věkové skupiny zaměstnanců a tím zvyšovat jejich kvalitu, efektivitu i loajalitu.
V Česku analytický nástroj LEA podnikům exkluzivně nabízí nevládní platforma Byznys pro společnost, národní partner organizace CSR Europe.
Skupina ČEZ ve sledovaných kategoriích vykázala výsledky vysoko nad českým trhem - v celkovém hodnocení získala 98 bodů (oproti českému průměru 45,1). Se svými programy firma zabodovala jak v oblasti strategického HR plánování, tak v podpoře znalostí a kariérního růstu. Skupina ČEZ má v ČR nadprůměrné hodnocené rovněž pracovní podmínky a flexibilní možnosti pro zaměstnance.
„Jsem bytostně přesvědčena, že společensky odpovědné firemní chování úzce souvisí se zdravou firemní kulturou, profesionalitou zaměstnanců i efektivitou jejich práce. Ve vztahu k zaměstnancům považuji proto za důležitý zejména motivující styl vedení lidí, který zahrnuje právě prosazování rovných příležitostí, oceňování osobní angažovanosti, podporu vzájemných pozitivních kolegiálních vztahů a srozumitelnou otevřenou komunikaci napříč společností. Korporaci se pak sounáležitost zaměstnanců s firmou mnohonásobně vrací například jejich aktivním zapojením do firemních projektů a iniciativ, ale i osobní profesní nebo občanskou dobrovolnou angažovaností", uvedla Michaela Chaloupková, členka představenstva a ředitelka divize správa Skupiny ČEZ.
„Vůbec první měření LEA v České republice nám potvrdilo, že firmám, které se dlouhodobě věnují programům udržitelného rozvoje byznysu a v rámci toho myslí rovněž na život svých zaměstnanců a komunitu kolem sebe, se tato strategie vyplácí. Reakce z firem nám potvrdily, že dlouhodobé měření HR procesů, které nástroj LEA nabízí, má v Česku velký prostor a potenciál," řekla Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost.
Pilotního měření LEA se v České republice zúčastnilo celkem 18 vybraných společností. Další firmy se do analytického měření Age Managementu zapojí v průběhu roku 2015.
Naše aktivity v rámci témat pracovní diverzity jsou rozvíjeny v návaznosti na projekt Diverzita 2013+ - Getting women on board. Bereme ženy na palubu. Ten je realizován ve spolupráci s Otevřenou společností, Národohospodářským ústavem Akademie věd UK a norským Institute for Social Research díky finanční podpoře Norských fondů, prostřednictvím projektu Dejme (že)nám šanci, který v ČR realizuje Nadace Open Society Fund Praha. Projekt si klade za cíl intenzivní komunikační kampaní upozornit na opodstatněnost zvýšení, dosud nízkého, zastoupení žen ve vedení státních, městských i soukromých firem.
Newsletter
Odebírejte náš newsletter a neunikne vám nic ze světa Charty diverzity a udržitelného rozvoje.
Contact
BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 1357/11, 2nd floor
Praha 2, 120 00
Tel.: +420 739 717 789
info@byznysprospolecnost.cz
www.byznysprospolecnost.cz
Co-funded by the Rights, Equality and Citizenship Programme of the European Union