Do Charty diverzity vstoupilo za poslední dva roky 50 nových firem a zájem dalších společností nepolevuje. Zakladatelkou tohoto klíčového strategického dokumentu je Pavlína Kalousová, která dnes řídí firemní vztahy a komunikaci Plzeňského Prazdroje. V našem podcastu mluví o tom, proč se firmy k Chartě přidávají, ale i tom, jak si v oblasti diverzity a inkluze stojí Česko.
„Česká republika stojí v oblasti diverzity a inkluze na křižovatce, rozhlíží se, kudy se vydat. Progresivnější liberálnější Západ (Německo, Holandsko) je postaven na tom, že různé skupiny získávají větší prostor a větší práva a jsou více slyšet. Společnost, vlády, regulátoři jim jdou naproti – podporují jejich inkluzi. Můžeme ale také zvolit druhou cestu (Polsko, Maďarsko, Slovensko), kde je ten trend úplně opačný – vítězí zde převážně konzervativní hlasy. Vidíme, že pro ty země to není dobré, že ztrácí talenty. Lidé, kteří se necítí svobodní, z těch zemí odcházejí. Zároveň je to špatný signál pro zahraniční investory,“ říká v podcastu ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňský Prazdroj, a. s. Pavlína Kalousová.
Podcasty a videa reflektují poslední vývoj v tématu diverzity a inkluze, jsou součástí projektu Diversity & Inclusion MasterClass, jehož cílem je posílit a podpořit pozitivní vnímání diverzity a inkluze na českém trhu práce ze strany zaměstnavatelů jako významných hodnot udržitelnosti a konkurenceschopnosti firem ve 21. století.