Stíhám svou každodenní roli ve firmě a doma? Mám kromě nezbytných úkolů čas i na sebe, na věci, které mě naplňují i mimo pracovní a rodinné povinnosti? Slyšet v práci zvolání „Žijeme kvalitní život?", to nebývalo zvykem.
Za debatním stolem letos již třetí vzdělávací snídaně Byznys pro společnost, tentokrát s mottem "Jak podpořit kvalitu života v práci"se sešla opět vybraná společnost: Martina Grygar-Březinová (Sodexo Benefity), Drahomíra Mandíková (Plzeňský Prazdroj), Alena Střížová (dm drogerie markt), Lenka Čábelová (Microsoft), Petra Švecová (časopis Marianne) či Alexander Hanousek (Ekolamp).
Byznys pro společnost se v rámci programu Diverzita+ snaží spolu s firmami hledat cesty, jak podporovat různorodost a flexibilitu v práci, aby z toho měla benefit společnost i lidé, kteří v ní působí.
Aktuální snídaně se zaměřila na vnímání potřeb zaměstnanců: Čím lidé ve firmě opravdu žijí a co řeší a jak kolem toho můžeme postavit i rozvojovou strategii firmy. Jeden příklad za všechny uvádí generální ředitelka Sodexo Benefity Martina Grygar Březinová, jejíž společnost letos začala nabízet mimo jiné i interaktivní školení zaměřená na diverzitu: "Zatímco ženy se díky workshopům a mentoringu dozvídají, jak zvládat své obavy, jak se prosadit, pro muže jsou programy zaměřené na téma emoční inteligence. Aby se všichni lépe vyznali v tom, jak pracovat s lidmi v různorodém týmu."
Diverzita = Ziskovost
Právě téma srovnatelného prostoru pro ženy a muže ve firmě, aby se mohli spokojeně rozvíjet a vraceli to společnosti ve formě lepšího výkonu, je jedním z "ekonomických motorů" diverzity. „Například jeden z průzkumů mezi více než 50 tisíci zaměstnanci v 80 zemích ukázal, že týmy, které mají poměr zhruba 40 a 60 procent žen a mužů, jsou až o 21 procent lepší v ziskovosti," vysvětluje hmatatelné přínosy podpory diverzity ve firmách Pavlína Kalousová z Byznys pro společnost, největší organizace na podporu rozvoje odpovědného, trvale udržitelného podnikání v ČR.
I proto se platforma snaží na vzdělávací snídaně pravidelně přivádět nejúspěšnější tuzemské manažerky, aby zaměstnanci měli možnost inspirovat se jejich příběhem a vizí. "Podporuju ženy, aby do toho šly, aby sebraly odvahu. Ty bariéry v práci existují a jsou pro ženy větší, než pro muže, to je realita," říká Drahomíra Mandíková, členka nejužšího vedení Plzeňského Prazdroje. "Ale za pět let, co se diverzitě ve firmě věnujeme intenzivně, jsme se krásně posunuli - ať už z pohledu obsazování manažerských pozic, anebo z pohledu nejvyššího vedení. A přitom stačí dělat jednoduché věci."
A to, že příklady táhnou, dokazuje rychle rostoucí počet firemních signatářů evropské Charty diverzity, jejímž národním koordinátorem pro Česko je právě Byznys pro společnost.
Vážně ještě potřebujeme židli?
Další snídaně na podporu diverzity v rámci projektu „Bereme ženy na palubu", tentokrát o možnosti pracovat odkudkoliv, proběhne již 3. listopadu 2015. Zkuste si s námi zodpovědět otázku: Opravdu v dnešní digitální době ještě potřebujete kancelář s vlastní židlí? O volné vstupy na snídani se můžete hlásit prostřednictvím webu Diverzita.cz
Vzdělávací snídaně se konají v rámci projektu Diverzita 2013+ - Bereme ženy na palubu, který je financován z Norských fondů prostřednictvím programu Dejme (že)nám šanci, který v České republice realizuje Nadace Open Society Fund Praha
Newsletter
Odebírejte náš newsletter a neunikne vám nic ze světa Charty diverzity a udržitelného rozvoje.
Kontakty
BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 1357/11, 2. patro
Praha 2, 120 00
Tel.: +420 240 201 195
info@byznysprospolecnost.cz
www.byznysprospolecnost.cz
Financováno z programu Evropské unie Právo, rovnost a občanství