Vydavatelství Economia se jako první mediální dům v České republice připojila k Evropské chartě diverzity. Zařadila se tak mezi moderní zaměstnavatele, kteří chtějí podporovat rovnoprávnost a firemní kulturu založenou na principech a hodnotách odlišnosti.
"Jde nám o přirozené využití principu diverzity ve všem, co děláme. Jsme si totiž dobře vědomi toho, že síla našeho mediálního domu spočívá v pestrosti lidí, které zaměstnává," uvedl k podpisu Evropské charty diverzity generální ředitel společnosti Economia Roman Latuske.
Z evropských médií se k Chartě diverzity připojily mimo jiné RTL Deutschland, AFP, Die Zeit, Der Tagesspiegel, Deutsche Welle či Press Group Maison Moderne. V České republice již výčet společností, které se zavázaly k Chartě, dosahuje několika desítek. Dokument podporuje Evropská komise a MPSV ČR, národním koordinátorem je platforma Byznys pro společnost.
"Rozšíření signatářů o vydavatelství Economia považujeme za významný signál nejen pro tuzemský mediální trh. Je to doklad, že témata podpory různorodého a zaměstnancům vstřícného pracovního prostředí jsou pro rozvoj moderní společnosti velmi důležitá," řekla Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost.
Economia se chce v rámci diverzity zaměřit zejména na podporu žen, na zaměstnávání zdravotně znevýhodněných a na řešení věkové odlišnosti. Důležitým tématem je také zaměstnávání v rámci flexibilních úvazků.
O Chartě:
Evropská charta diverzity je dobrovolným veřejným závazkem firem, jimž umožňuje deklarovat uznání principu diverzity v práci. Zaměstnavatele zároveň motivuje k zavádění nástrojů diverzity managementu a napojení diverzity na strategii firmy a obchodní výsledky.
Chartu diverzity podepsalo více než 7 000 zaměstnavatelů v jednotlivých zemích EU, což reprezentuje přes 14 milionů zaměstnanců.
O projektu Diverzita v ČR:
Naše aktivita je součástí projektu "Diverzita 2013+ - Getting women on board. Bereme ženy na palubu". Ten je realizován ve spolupráci s Otevřenou společností, Národohospodářským ústavem Akademie věd UK a norským Institute for Social Research díky finanční podpoře Norských fondů, prostřednictvím projektu Dejme (že)nám šanci, který v ČR realizuje Nadace Open Society Fund Praha. Projekt si klade za cíl intenzivní komunikační kampaní upozornit na opodstatněnost zvýšení, dosud nízkého, zastoupení žen ve vedení státních, městských i soukromých firem. www.diverzita.cz
Newsletter
Odebírejte náš newsletter a neunikne vám nic ze světa Charty diverzity a udržitelného rozvoje.
Kontakty
BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 1357/11, 2. patro
Praha 2, 120 00
Tel.: +420 240 201 195
info@byznysprospolecnost.cz
www.byznysprospolecnost.cz
Financováno z programu Evropské unie Právo, rovnost a občanství