Matky vítány

 

V době, kdy je v České republice jedna z nejnižších úrovní nezaměstnanosti, jsou změny na pracovním trhu nevyhnutelné. Zaměstnavatelé si váží spolehlivých a pracovitých zaměstnanců a snaží se je udržet. V této souvislosti nelze opomenout skrytý potenciál, který mají přímo před očima. Jsou jimi matky, které se vrací po mateřské dovolené. Jak nalákat ženy zpět do zaměstnání, porozumět jejich potřebám a nabídnout vhodné benefity? Právě na to se zaměřují naše dva průzkumy, jejichž výsledky budeme prezentovat 10. března na konferenci „Matky vítány“.

Zapojte se i vy

Proč se matky nevrací dle očekávání? Známe dostatečně jejich potřeby? Nabízíme benefity, které jsou žádoucí? Otázky, které jsou pro firmu nevyhnutelné. Podělte se s námi, jak to chodí na straně zaměstnavatele.  Krátký dotazník najdete zde.

Plánujete návrat do zaměstnání a bojíte se, nebo jste se o něj již pokusila, ale nevyšlo to kvůli nepříznivým podmínkám na straně zaměstnavatele? Jaké jsou vaše potřeby, které ulehčí váš návrat? Zajímá nás váš názor. Krátký dotazník je k dispozici zde.

Konference

Výsledky průzkumu mají za cíl propojit přání a potřeby rodičů a zaměstnavatelů. K dispozici budou na již zmíněné konferenci „Matky vítány“. Diskutovat budeme především otázky, jaký mají matky sociální i ekonomický přínos pro zaměstnavatele, jakým způsobem je firmy podporují v rychlejším a efektivnějším návratu a zda existuje státní podpora pro firmy, které chtějí realizovat aktivity prorodinné politiky, která by usnadnila návrat rodičů do zaměstnání. Neopomeneme ani témata diverzita, flexibilita, work-life balance. Konference je určena pro velké i menší zaměstnavatele, odborníky, média, stát a profesní sdružení.

Hlavním partnerem je společnost Vodafone, spolupracujícím partnerem společnost ČSOB, Randstad a mediálním partnerem portál JenProŽeny.cz a časopis Týden.

 

Více informací a registrace zde.

 

Štítky: ,

Comments are closed.