Jak rozbít skleněný strop? mezinárodní konference pořádaná Úřadem vlády ČR o vyrovnaném zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Jak rozbít skleněný strop? mezinárodní konference pořádaná Úřadem vlády ČR o vyrovnaném zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích

22.06.2018 @ 8:30 - 14:30

Vyrovnané zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích patří k prioritním oblastem Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v ČR na léta 2014 – 2020. Přes dílčí pokrok zůstává právě nízká participace žen na rozhodování jednou z hlavních výzev v oblasti genderové rovnosti.

Jaký je vztah svobody a rovnosti? Jakým překážkám čelí ženy ve vedoucích pozicích? Může se veřejná správa inspirovat světem byznysu v oblasti podpory diverzity? A jaký je přístup nastupující generace k rovnosti žen a mužů?

Na konferenci vystoupí poslankyně Radka Maxová, členka Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny PSP ČR, Elena Grozdanova, State Counsellor for Equal Opportunity Ministry of Labour and Social Policy z Makedonie, Joanna Hernik, Faculty of Economics – West Pomeranian University of Technology in Szczecin, Pavlína Kalousová z Byznysu pro společnost, Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina, Adriana Dergam, ředitelka korporátní komunikace a společenské odpovědnosti společnosti Vodafone, Hana Machková, rektorka Vysoké školy ekonomické, zástupci a zástupkyně akademické sféry či neziskových organizací, které se rovnosti žen a mužů věnují, a řada dalších zajímavých spíkrů.

Z důvodu omezené kapacity je třeba potvrdit svou účast e-mailem na viktorinova.nikola@vlada.cz.

Podrobnosti

Datum:
22.06.2018
Čas:
8:30 - 14:30
Rubrika Akce:

Místo konání

How2base HALL
Římská 20
Praha 2, 12000
+ Google Mapa