Jak na rovnost? mezinárodní konference pořádaná Úřadem vlády ČR k Vládní strategii pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 – 2020

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Jak na rovnost? mezinárodní konference pořádaná Úřadem vlády ČR k Vládní strategii pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 – 2020

21.06.2018 @ 8:30 - 15:30

Vládní strategie pro rovnost žen a mužů v České republice na léta 2014 – 2020 je historicky prvním vládním dokumentem, který vymezuje genderovou rovnost jako celospolečenskou prioritu a zároveň stanovuje střednědobé cíle v této oblasti. I díky této strategii se v posledních letech podařilo prosadit několik důležitých opatření. Přesto si ČR v hodnocení úrovně rovnosti žen a mužů v evropském i mezinárodním srovnání nevede dobře.

Jaké jsou hlavní překážky naplňování cílů strategie? Mohou nám příklady dobré praxe ze zahraničí napomoci k jejich odstraňování? Proč střední Evropa v oblasti rovnosti žen a mužů zaostává za zbytkem Evropy? Jak na ne/rovnost na trhu práce? Jakou roli hrají muži při prosazování genderové rovnosti?

Na konferenci vystoupí Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky, Martina Štěpánková, náměstkyně pro řízení Sekce pro lidská práva na Úřadu vlády, Dagmar Krišová z Kanceláře veřejné ochránkyně práv, Olga Pietruchová z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, Barbara C. Richardson, velvyslankyně Kanady v České republice, zástupci a zástupkyně akademické sféry či neziskových organizací, které se rovnosti žen a mužů věnují, a řada dalších inspirativních spíkrů.

Z důvodu omezené kapacity je třeba potvrdit svou účast e-mailem na hradecka.lucie@vlada.cz.

Podrobnosti

Datum:
21.06.2018
Čas:
8:30 - 15:30
Rubrika Akce:

Místo konání

How2base HALL
Římská 20
Praha 2, 12000
+ Google Mapa